Санітарні норми для складів зберігання меду: що потрібно знати?
У створенні медової продукції зберігання меду та його похідних є кропітким завданням. Хімічний склад меду:
- фруктоза – 38-44%;
- глюкоза – 31-36%;
- вода – 17-21%.
Енергетична цінність солодкого продукту – 3150-3350 ккал. За дотримання всіх санітарних норм цей унікальний продукт не псується та не втрачає своїх корисних властивостей. Розгляньмо основні правила, як зберігати мед, без втрати моносахаридів.
Де зберігати мед: вимоги до складу
Склад для меду має відповідати певним вимогам:
- Приміщення має бути сухим, без їдких запахів.
- Температура повітря має коливатися між -6 і +20°C.
- Нормальний рівень вологості на складі – 60-80%.
На додачу важливо уникати прямого потрапляння сонячних променів, аби запобігти потемнінню меду та появі гіркого смаку. За низьких температур він стає в’язким і цукристим. У вологому приміщенні продукція вбере в себе сирість і скисне.
Умови зберігання: де краще зберігати мед?
Сприятливі умови зберігання меду на складі охоплюють контроль за температурою, вологістю та вентиляцією. Прийнятна температура допоможе запобігти утворенню цукрових кристалів. Для зберігання меду в домашніх умовах важливо дотримуватися таких рекомендацій:
- Герметична тара захистить її вміст.
- З пластикової тари мед може вбирати шкідливі елементи.
- Ліпше використовувати скляні чи дерев’яні місткості.
За належних умов «криниця вітамінів» може зберігати свої корисні властивості протягом тривалого часу.
Типові помилки у зберіганні меду та як їх уникнути
Дерев’яні бочки з липи чи керамічні контейнери ідеально підходять для зберігання. Поради, як зберігати медові коржі, будуть корисними для пасічників:
- За кімнатної температури зберігати не більше 36 годин.
- У холодильній камері тільки 2-3 доби мають вагу.
- У морозильній камері до пів року продукція залишається прийнятною до вживання.
Спеціальна тара для меду – скло – найкраще захистить внутрішній вміст від вбирання вологи та запахів, є безпечною для людини. Дерево, кераміка та глина лише трохи поступаються скляним матеріалам, а ось у пластику продукт не варто зберігати надто довго. Через скляну банку добре видно її вміст, що є привабливим для споживачів.
Вітамінні компоненти відмінно зберігаються в гігроскопічному та сухому приміщенні без сторонніх шкідливих запахів. Чисту тару із вмістом розставляють на поличці чи підставці на великій відстані від підлоги. У спекотну погоду рекомендується зберігати банки в холодильнику за температури 6-10°C. Склад меду може змінитися, якщо не дотримуватися суворих санітарних норм.