Українці створюють кращі FPV-дрони в світі
Війна примусила українців зайнятись виробництвами, терміново потрібними фронту: в легкій промисловості — виробництво тактичного одягу і взуття, в медицині — виробництво турнікетів для військових, а також з другої половини 2022 року почали виникати і розвиватись виробництва FPV-дронів та супутнього обладнання. І в цій галузі за 2,5 роки українці вже мають чимало досягнень, що привертають увагу фахівців в Європі і в світі.
Все починалось зі збірки ФПВ-дронів мало не в гаражах і на кухнях з китайських комплектуючих. Не всі спроби створити робочий продукт виявились вдалими: багато було неякісної збірки і недосконалих моделей, що не літали як слід.
З часом деяким українським виробникам, таким як https://battleborn.com.ua/ , вдалося створити якісні моделі розміром 7, 8 і 10 дюймів, що мали відмінні політні характеристики і показали надійність та ефективність в бойових умовах.
Але ворог не стоїть на місці і вдосконалює свою зброю. Нашим виробникам дронів довелось швидко пристосовуватись: змінюват частоти, на яких літають наші дрони, щоб їх не могли приземлити російські антидрон-системи, вигадувати способи зробити наших “пташок” стійкими до дії РЕБ противника, а також знаходити способи ефективно знищувати ворожі РЕБи з повітря тими ж дронами.
Дрони на оптоволокні
Так виникла ідея використовувати дрони на оптоволокні. Власне, першими такі дрони почали використовувати вороги, і нам довелось тут наздоганяти і переганяти в умовах жорсткого цейтноту, коли потрібно все одразу і на вчора. Відмінність такого дрона від звичайного FPV — це спосіб управління. Дрон керується не радіосигналом з пульта на певних частотах, а шляхом передачі електромагнітного сигналу по тонкому оптоволокну, що з’єднує дрон з пультом оператора. Немов на тонкій нитці, дрон летить вперед, розмотуючи котушку з оптоволокном. Основна функція такого дрона — погасити ворожу систему РЕБ, після чого одразу в бій можуть вступати звичайні ФПВ-шки, наносячи ураження техніці і живій силі ворога. Це війна технологій, і технічна перевага має вирішальне значення на полі бою.
Cтанція управління FPV дронами
Крім дронів, український виробник BattleBorn розробив унікальну наземну станцію управління FPV дронами: цілий комплекс обладнання, що не лише покращує управління і дозволяє дронам летіти далі, бачити краще, бути стійкішими до РЕБ. Наземна станція зберігає життя оператора дронів, бо дозволяє керувати дронами прямо з бліндажа, з підземного укриття.
Розробки українців зацікавили вже європейців. Нарешті вони замислюються про налагодження виробництв і у в своїх країнах, щоб не пасти задніх в безпілотних технологіях. Українські компанії вже мають гідні продукти, доведені до масового виробництва та відтестовані, що можуть дати поштовх розвитку галузі виробництва бпла в Європі на противагу китайським компаніям, що панують на цьому ринку.
Постачальники дронів https://drontech.com.ua/ співпрацюють з волонтерами різного масштабу: приватними особами, ФОПами, фермерами, сільрадами, фондами — з усіма, хто доєднується до допомоги фронту всіма можливими засобами. Коли стоїть питання — вижити і зберегти державу, кожен має робити на своєму місці все можливе: можеш — воюй, не можеш — допомагай. Не можеш допомогти грошима? Плети маскувальні сітки.